Dołącz do czytelników
Brak wyników

Autor: Wioletta Zagórska

dr n. med.; specjalista chorób dzieci, alergolog. Pracuje w Klinice Pneumonologii i Alergologii WUM oraz Centrum medyczne Startmed.

Doświadczenie zawodowe: 25 lat pracy dydaktycznej i klinicznej w dziedzinach- chorób zakaźnych dzieci, pneumonologii, alergologii.

Szczególne zainteresowania zawodowe to choroby alergiczne dzieci, zwłaszcza alergia pokarmowa, astma, alergiczne nieżyt nosa, alergiczne choroby skóry. W pracy z chorymi dziećmi niezbędna jest ścisła współpraca z rodzicami, którzy powinni zrozumieć przyczyny chorób i zasady postępowania lekarskiego, co może zagwarantować skuteczną terapię zaleconą przez lekarza. Zwłaszcza w chorobach alergicznych konsekwencja w wykonywaniu zaleceń terapeutycznych przynosi sukces i znaczną poprawę jakości życia chorych pacjentów.

Empatia, zaufanie, komunikacja z chorym i jego rodziną oraz ciągłe kształcenie umożliwia mi skuteczne leczenie moich pacjentów. Moje zainteresowania to miłość do zwierząt, która czasami bardzo utrudnia mi wprowadzanie zaleceń lekarskich, gdy trzeba ograniczyć ilość zwierząt w domu chorego dziecka. W wolnych chwilach czytam książki, jeżdżę na nartach, rowerze i tworzę przepisy kulinarne dla dzieci stosujących diety eliminacyjne.

Kategorie
Działy
Sortowanie
Data dodania Najczęściej czytane

Wszystkie: Zaznacz / Odznacz

Wszystkie: Zaznacz / Odznacz